sobota, 11 listopada 2017

Militarum Tempestus (Smurf) Scions

DUŻO ZDJĘĆ! PICS HEAVY!

25 Scionów to 4 miesiące bólu i cierpienia. Cenna lekcja, wiedza na przyszłość, bogactwo doświadczenia, blablabla. Sami oceńcie czy było warto :)
Post ze względu na ilość zdjęć podzieliłem na 2 części - szybką galerię poglądową oraz dłuższy opis. 

25 Scions efficiently provide 4 months of pain and suffering. Another life's important lesson and experience to consider before next time I'll get myself into painting on the higher level than "basecoat and nuln oil it". 
Due to large amount of pics I have divided this post into the quick gallery and the full description. Wytłumaczę dlaczego bólu i cierpienia - stwierdziłem że skoro mają być "elitą", pomalowani raz i wszyscy (nie planuję ich więcej) to spróbuję ich pomalować na coś więcej niż mój zwyczajowy szybki TT i TT ledwo + dla bohaterów. 
Założenie dobre, ale szybko okazało się że za każdym razem musiałem się zmuszać żeby usiąść do malowania licząc ile elementów muszę pomalować, ostrożnie pocieniować, porozjaśniać, zrobić linering a na końcu wypolerować metaliki. Odkryłem że sklejanie "elitarnych" armii i pieszczenie każdej figurki z osobna absolutnie nie jest dla mnie. Wolę malować 80 gwardzistów w miesiac niż 25 Scionów w 4. Pewnie że różnica widoczna z kilometra. Tylko mój koszt psychiczny się nie kalkuluje.

Let me explain where the pain in those minis is. Starting them, I thought that as they are supposed to be the "elite", painted once and all (I don't plan to have more of them). So I wanted to give them sth more than my usual TT for infantry and TT barely + for characters. 
The idea truly was great, however after few evenings I had to force myself to sit and paint anything, counting how many components I have to base coat, shade, highlight, make linering and finally polish metallics. I've quickly discovered that "elite" armies with every mini meticulously painted is far beyond by mental health. Apparently I much more prefer to paint 80 guardsman in a month rather than 25 Scions in 4.
Podsumowanie
Summary


25 Tempestus Scions, produkcji Games Workshop. Lekko zmodyfikowani, skrzydełko-plecaczki są z firmy PuppetsWar. Dowódca z oddziałem + 2 dodatkowe oddziały.
25 Tempestus Scions, Games Workshop production. Slightly modified, wing-o-backpacks bought in PuppetsWar. Commander with his unit + 2 additional units.

Tempestor Prime (dowódca):
Tempestor Prime (commander):


Tempestor (sierżant):
Tempestor (sergeant): 


Scion with hot-shot lasgun (a.k.a. "basic rifle"):


Scion with meltagun:


Scion with plasmagun (conversion):Pełny opis
Full description

Jeden Tempestor Prime, dwóch Tempestorów (odpowiednik sierżanta), 4 Scionów z melta gunami, 8 Scionów z plasma gunami i 10 scionów z hot-shot lasgunami. 25 figurek, każda w co najmniej 6 częściach, nawet do 10. Zeszlifowanie wszystkich linii podziału form trochę zabrało...
Nie pomagał również fakt że niektóre ręce są kompatybilne tylko z wybranymi torsami, stąd konieczność rozdzielenia figurek. Strasznie upierdliwe. 

One Tempestor Prime, two Tempestors (equivalent of sergeant), 4 Scions with melta guns, 8 Scions with plasma guns and 10 Scions with hot-shot lasguns. 25 minis, each in minimum 6, even 10 parts. Sanding mold lines took a while...
It was also annoying that some hands are not compatible with all the torsos. 


Po tym jak znajomu opowiedział mi o trzymaniu malowanych części w rękach, sprzedaję patent na patyczki do szaszłyków i blue tack :-P
After my friend has told me how he holds painted elements in his hand, I'm giving this idea of bamboo skewers and blue tack :-P


Testy i porównania kolorów. Ostatecznie wygrała ciemniejsza opcja munduru z ciemniejszym washem. Z perspektywy czasu myślę że powinienem użyć jaśniejszego koloru, ale teraz trochę już za późno.
Tests and comparisons of colors. Finally darker uniform with darker shade has won. I wonder whether lighter uniform wouldn't look better, but it's a bit too late now.


Kolejnym moim odkryciem jest przyklejanie figurek do pustych słoiczków po farbach na czas malowania. Są dużo mniejsze, a jednocześnie cięższe i równie stabilne jak duże korki.
My next discovery is blue tacking minis to empty paint pots for the painting time. Smaller, but heavier and as stable as s big corks. 
Zdjęcia rodzinne
Family photos

Pomysł przezroczystych podstawek oceniam na +. Podklejone taśmą przezroczystą żeby się nie rysowały. 
The idea of transparent bases got a big +. And I've put transparent tape underneath the acrylic, so the won't get scratched (so fast...). 

Tempestor Prime + 4 melta guns.


Squad 1: Tempestor, 4 plasma guns, 6 hot-shot lasguns.


Squad 2: same as 1.
Tempestor Prime

Zamieniłem mu kijek do rzucania rozkazów na coś bardziej "przemawiającego" :-D
I've replaced his "shouty stick" for something more audible :-D
Tempestor 

I just had to do it :-D
Tempestus Scion w. melta gun
Tempestus Scion w. plasma gun (converted)

Tempestus Scion w. plasma gun (original arm)


Tempestus Scions w. hot-shot lasgun

No. 1


No. 2
Notka prawna: Tereny pod figurkami są własnoscią firmy Graal, sklep w CH Blue City w Warszawie. Zdjęcia zostały wykonane i opublikowane za zgodą pracowników.
Legal notice: Terrains underneath the minis are the property of Graal company, shop in Blue City in Warsaw. Photos have been taken and published with the permission of their staff. 


6 komentarzy:

 1. Modele wyglądają wporządku. Może to wina zdjęć, ale niestety ciężko mi dostrzec co zajęło ci aż 4 miesiące. Najważniejsze że Tobie się podobają - czekam na kolejne wpisy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczyszczenie wszystkiego z nadlewek, poszpachlowanie szczelin, opracowanie schematu malowania i malowanie w partiach żebym nie oszalał malując 25 skrzydełek na raz. Sam myślałem że krócej ale data pierwszego zrobionego zdjęcia nie kłamie.
   Same zdjęcia robiłem telefonem, nie dorobiłem się jeszcze porzadnego aparatu :(

   Usuń
 2. 4 miechy to faktycznie sporo czasu na jeden oddział. Ale teraz żołnierzyki nie mają wyjścia - muszą odwdzięczyć się za włożony wysiłek. Najlepiej dokonując cudów na polu walki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w zeszły weekend miały swoją premierę. dokonały takiego cudu że aż zapomiałem ich wyjąć i wystawić na stół xD

   Usuń
 3. Figurki zacne, widziałem na żywo. Niemniej jednak lubię plecaki i oporządzenie oryginalnych wyprasek, z tymi skrzydełkami wyglądają zbyt "lekko" (alem to oczywiście kwestia gustu, a z tym się nie dyskutuje)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ledwo co widziałeś bo zapomniałem ich na stół wystawić xD
   zgodzę się że skrzydełka wyglądają jaby nie miały zamiaru unieść masywnego faceta w ciężkim pancerzu ze sprzętem. ale chyba i tak były najlepszą opcją z tych które przeglądałem.

   Usuń

Będę wdzięczny za linkowanie moich zdjęć czy postów, o ile zostanie podany link do źródła.
Wszystkie grafiki zostały użyte w celach reklamowych lub poglądowych, nie czerpię dochodów z ich wykorzystania. Jeśli nie chcesz aby twoja grafika tu była, napisz do mnie.

It'll be great if you link mine pictures or posts, as long as you provide link to source.
All graphics are used for advertising, educational or demonstrative purposes and I do not have any financial profit from using them. If you don't want your graphics to be here, write to me and I will remove it asap.