wtorek, 24 grudnia 2013

Schemat kolorystyczny piechoty + szybkie malowanie /Infantry painting scheme + fast painting (not speedpainting)


Niestety, malowanie piechoty nie jest moją mocną stroną. Nigdy mi to dobrze nie wychodziło i chyba do końca się nie nauczę malować na zadowalającym mnie poziomie.
Schemat malowania się już nie zmieni, testowałem na poprzednich dwóch "ochotnikach" linering, highlighty, ciapki, kreski, drybrush ale to mi się nie podoba. Kamo na portkach testowałem na każdej kończynie inną kombinację, ale też mi się nie podoba. Wolę jednolity kolor.

Unfortunately, painting infantry is not my best. I've never done it well and probably I'll never learn to paint them on satisfying level.
Painting scheme won't change, I tested it on previous two "volunteers" linering, highlights, drybrush, some dots and lines but I don't like it. I prefer even colour.
Nie twierdzę że są super idealni i perfekcyjni bo wiem że sam na tym etapie mógłbym ich lepiej pomalować- cieniowanie, przejścia kolorów, światło itp. Ale potem doszedłem do wniosku że tak to mogę się bawić jak mam 30 marinsów a nie armię gdzie na 300 punktów (czyli nic) mogę wystawić 50+ figurek.
I umrzeć ze starości przy malowaniu. Teoretycznie mają być tylko dodatkiem do pojazdów który jest wymagany przez grę.


I know they aren't perfect and ideal because I know that on this step I can paint them better- shadows, color shifts, light etc. But than i realized that I can play like this witch 30 marines, but not with army where for 300 points I can have 50+ guys.

And die with a brush in my hand. Theoretically they are only needed by game "bonus" for the vehicles.Tutaj już skończeni z podstawkami i washem. Zdjęcia robione w świetle dziennym pokazują ich prawdziwe kolory:
Here finished witch bases and wash. Photos taken in daylight reveals their true colors: 

Kolorki:

Podkład

Gunze Mr. Surfacer 1200

Szary:

Pancerz- vallejo black grey
Wyposażenie- vallejo basalt grey
Ciuszki- vallejo dark sea grey 

Broń- vallejo usa olive drab

"Skórzane" rzeczy- citadel doombull brown nałożony na humbroll 26 matt 
Buty- citadel abaddon black
Orzełki-  vallejo dark sea grey + vallejo liquid silver 
Ciałko (buzia i rączki)- całe citadel bestingor flesh+ wystające miejsca citadel kislev flesh + na całość citadel reikland fleshshade

Zashowane po całości (oprócz ciała) citadel Nuln Oil i zabezpieczone gunze H20 hobby color flat clear (akrylowy lakier matowy) z aero.

Colours:


Basecoat

 Gunze Mr. Surfacer 1200

Gray:

Armour- vallejo black grey
Equipment- vallejo basalt grey
Clothes- vallejo dark sea grey 

Guns- vallejo usa olive drab

"Leather" stuff- citadel doombull brown over base humbroll 26 matt 
Shoes- citadel abaddon black
Eagles-  vallejo dark sea grey + vallejo liquid silver 
Flesh (face and hands)- whole citadel bestingor flesh+ highlight citadel kislev flesh + citadel reikland fleshshade

Everythink washed citadel Nuln Oil and protected gunze H20 hobby color flat clear (acrylic transparent lacquer) wh airbrush.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


A jak pomalować ich w miarę szybko? Dużym ułatwieniem jest tu aerograf- piechotę maluję w częściach, nóżki/kadłubki/główki/ręka prawa z bronią/ręka lewa. Dzięki temu:
a) malowanie idzie "taśmowo",
b) mogę się wspomóc aerografem- kolor którego na danej części jest najwięcej maluję aerografem, a potem pędzlem kolory których jest mniej (np. najpierw maluję nogi na kolor munduru a później buty i osłonę łydek).

Następnie sklejam ludziki do kupy, zabezpieczam bezbarwnym, nakładam wash w celu wycieniowania oraz na koniec zabezpieczam wash lakierem matowym.

Dzięki tej metodzie metodą "manufaktury" pomalowałem 50 ludzików szybciej niż wynosi pięćdziesiąt czasów malowania jednego ludzika :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będę wdzięczny za linkowanie moich zdjęć czy postów, o ile zostanie podany link do źródła.
Wszystkie grafiki zostały użyte w celach reklamowych lub poglądowych, nie czerpię dochodów z ich wykorzystania. Jeśli nie chcesz aby twoja grafika tu była, napisz do mnie.

It'll be great if you link mine pictures or posts, as long as you provide link to source.
All graphics are used for advertising, educational or demonstrative purposes and I do not have any financial profit from using them. If you don't want your graphics to be here, write to me and I will remove it asap.