środa, 20 maja 2015

Karty pomocy/Helping cards

Witajcie! Tym razem w miarę szybki projekt pomocnych kart do czterdziestki. Dupy nie urywają, ale rolę swą spełniają znakomicie.
Hello! This time quite quick project of some 40k info cards. They aren't sophisticated, but they work really great.
Karty powstały z dwóch powodów:
 • konieczności zapisywania lub oznaczania kostkami który psyker wylosował jaki czar
 • niedorzecznie wielkiego formatu kart rozkazów dla mojej gwardii, które po prostu są za duże podczas rzeczywistej gry.

Zaprojektowane w programie do grafiki wektorowej Adobe Illustrator, czcionka użyta na kartach pochodzi gdzieś z internetu. Niestety nie umiem teraz znaleźć jej źródła, w każdym razie nie jestem jej twórcą i nie ma jej domyślnie w win7. Wydrukowane w agencji reklamowej na grubym papierze 350g/m2 a następnie dwustronnie plastikowane na matowo (nie laminowane, to są różne techniki).


Two main reasons which forced me to design them were:
 • the need for marking with dices or writing which psyker has what spell
 • ridiculously large format of original GW's orders cards for mine guard. Just too big for comfort play.
I've designed them in Adobe Illustrator [vector graphic], font I used on them was found in Internet. Unfortunately I can't find source now, but I'm not it's creator nor is it by default in win7. I had them printed in advertiser agency, on thick paper 350grams/m2, and than they were covered with matt plastic film (not laminated, this are different techniques).
Jak widać, wielkością odpowiadają kartom misji. Jest to poręczny format a jedną taką talię łatwiej można gdzieś schować niż dwie różne.

As can be seen, they are as big as mission cards. It's very handy format and one deck is easier to carry than two of different sizes.


Na razie posiadam to co potrzebuję: rozkazy i warlord traity gwardii oraz scionów, a także trzy komplety kart z divinacją dla moich 3 psykerów. Dodatkowo zrobiłem sobie talię biomancji, ale to dlatego że miałem wolne miejsca- płacę od strony A4 na której mieści się 9 kart.

By now I have only what I need: orders and warlord traits for guard and scions, and 3 decks of divination spells, each for one psyker. In addition, I've made set of biomancy cards because I had some space left- I'm paying for each A4 sheet which contains 9 cards.


Zachowałem oryginalne numerki gdyby przeciwnik się czepiał, ale de facto byłyby one potrzebne jedynie do oznaczania bazowej mocy w każdej szkole magii.

I left original numbers if mine opponent would argue, but in mine opinion only "0" in each magic school needs marking.3 komentarze:

 1. Gdzie robią takie eleganckie rzeczy jak plastikowanie we Wrocławiu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja korzystam z agencji Leviko- punkt na grunwaldzkiej za plecami pasażu grunwaldzkiego, a drugi nie pamiętam gdzie :o

   Usuń
 2. Pod akademikami Kredką i Ołówkiem.
  Dzięki wielkie Zupka, będę wiedział gdzie uderzyć.

  OdpowiedzUsuń

Będę wdzięczny za linkowanie moich zdjęć czy postów, o ile zostanie podany link do źródła.
Wszystkie grafiki zostały użyte w celach reklamowych lub poglądowych, nie czerpię dochodów z ich wykorzystania. Jeśli nie chcesz aby twoja grafika tu była, napisz do mnie.

It'll be great if you link mine pictures or posts, as long as you provide link to source.
All graphics are used for advertising, educational or demonstrative purposes and I do not have any financial profit from using them. If you don't want your graphics to be here, write to me and I will remove it asap.