środa, 13 sierpnia 2014

Heavy Weapon Teams!

Cześć wszystkim! Na moim facebookowym fappejdżu dwukrotnie zamieszczałem zagadkę, za każdym razem zamieszczając jedno-dwa zdjęcia. 
Jestem rozczarowany- NIKOMU nie udało się zgadnąć. Albo wszyscy dookoła mnie olewają mój blog albo cóż... poszalałem z poziomem trudności :D W każdym razie- oto nadeszło rozwiązanie (vel w końcu urodziłem te traktorki).

Hello everyone! On mine FB fapnpage I've twice posted a riddle, every time enclosing one or two photos.
I am disappointed- NOBODY managed to guess. There are two possible explanations: nobody reads my blog, or it simply may have been too difficult :D . Anyway- here finally comes the answer.WiPy
WiPs

1) Projekt
Skąd w ogóle pomysł? Na początku myślałem o zrobieniu czegoś w rodzaju quada z przyczepką, na której byłby operator broni. W tym celu zamówiłem nawet jeden z zestawów Airfixa, w celu ocenienia ich przydatności. Niestety raz że były zbyt mało gwardyjskie, dwa że byłoby z nimi zbyt dużo roboty w konwertowaniu. 
Trzy że wychodziły zbyt drogo, gdyż potrzebowałem na potrzeby bieżącej rozpiski stworzyć aż 6 HWT (5 z autosami i jeden z lascannonem).

1)Project
At first I was thinking about something like ATV with a trailer on which main weapon and gunner would have sit. In this purpose I even ordered one of Airfixe's kits, to evaluate it's usefulness. Unfortunately- first, they are not "guardish" at all, second- there will be too much work needed to convert them.
Third- they were way too expensive, as I needed to make 6 HWT (5 autocannons + 1 lascannon).


Byłem w kropce, ale wtedy wyszedł nowy kodeks gwardii Astra Militarum. Od razu znienawidziłem paskudnego Tauroxa do tego stopnia, że postanowiłem wykorzystać jego śmieszne gąsieniczki. Ponieważ nie dysponowałem budżetem na 3 śmieciarki, postanowiłem we własnym zakresie odlać zespoły jezdne. De facto mój budżet był na tyle ograniczony że owe gąsieniczki do zrobienia form pożyczyłem pocztowo od red_gobbo, za co jestem mu wdzięczny.
Przy okazji chcialem również podziękować Spellowi, który nie przestawał we mnie wątpić przez cały czas realizacji projektu, dodatkowo przy każdej okazji zagrzewając mnie do działania poprzez opowiadanie jak to bardzo mu się ten pomysł nie podoba :D

I had completely no idea what to do, but than new Guard Astra Militarum codex appeared. When i saw new Taurox, it was like "hate at first sight". It's so ugly that I've decided to use his mini-tracks. But, as far as my budget don't cover buying 3 vehicles, I decided to cast copies of the suspension. They were lent to me by red_gobbo (thanks!).
2) Wykonanie

Postanowiłem użyć standardowych dla mnie materiałów- plasticard 0,75mm oraz części GW.
Firma GW również na tym nie ucierpiała gdyż do zrobienia pojazdów i tak potrzebowałem 2 pudełek z HWT (w jednym są 3 podstawki).

2) Manufacturing
I've decided to use mine standard construction materials- 0,75mm plasticard (HIPS) sheets and GW's parts.
GW company doesn't suffer on this decision, as in order to make them I needed to buy 2 boxes of HWTs anyway.Następnie wykonałem prototyp plasticardowej części zestawu, bez boczków wyglądał mniej-więcej tak:
Than I built the prototype of plastic part of the kit. Without sideskirts it looked like that:Umożliwił mi on oszacowanie wszystkich wymiarów. Wszak pomyślałem sobie że skoro mamy XXI wiek, to ja nie będę klepał wszystkiego młoteczkiem i ostrzem, tylko zlecę to jakiejś maszynie.
Dość długo zeszło zanim udało mi się znaleźć firmę która wykona takie zlecenie. Nie obyło się bez wpadek- muszę tu zrobić antyreklamę firmie Anplast, której właściciel nie dość że wziął ode mnie pieniądze oraz mój własny materiał, to spiepszył dostarczone elementy, reklamacja niemożliwa bo pan przestał odbierać telefony/maile/smsy.
Temu ciężkiemu zadaniu wycięcia parudziesięciu prostokątów podołała firma Niki-Bis z Bielska-Białej. Udało im się dokładnie wyciąć moje elementy na frezarce CNC i choć większość ich pracowników to naprawdę fachowcy [szczególne uszanowanie dla pana z pierwszego biurka przed drzwiami], to niestety ale "Pan Grafik" [wysoki, ciemne włosy] z biurka pod oknem nie powinien być dopuszczony do obsługi klienta bo jest chamem i burakiem.

It allowed me to evaluate all dimensions. I thought that in XXI century it's stupid to cut all this elements out by hand, when CNC cutter can do it for me.
I had all the parts cut in advertiser agency.


Tak wyglądały otrzymane elementy:
Pieces recieved:Posegregowane. Oczywiście nie mogłem się powstrzymać żeby nie zacząć sklejać już w trakcie porządków.
And segregated. Of course, I couldn't resist temptation to glue one yet during sorting.I ostatecznie otrzymałem całą gromadkę maluchów:
Finally I received six little ones:A tak przedstawiały się w trakcie malowania:
During painting: Galeria
Gallery

Po zrobieniu tych zdjęć niektóre traktorki zostały wyprostowane i poprawione :)
After taking this photos, some of them were straightened up :)Tu porównanie wymiarów z podstawką dla HWT oraz standardowym gwardzistą:
Size comparison to the base and regular guardsman: 


[dafuq is written here :o]
Podsumowanie
Summary

Projekt ten dużo mnie nauczył. Przede wszystkim zdobyłem now-how: obsługę grafiki wektorowej, oraz poznałem miejsce w którym mogę realizować projekty, co umożliwi mi konstruowanie kolejnych cudaków w przyszłości.

This project taught me a lot. Firstly, I got some know-how about vector graphic and place where I can realize mine projects. What allows me to try designing next constructions in future.

Dodatkowo sprawił mi dużo radochy- pomimo tego że w odlewach są bąbelki, a spasowanie odlew-plasticard jest nie do końca wszędzie równe, to efekt końcowy naprawdę mi się podoba. Mam nadzieję że wam również :)

Moreover, it was a lot of fun to build this little ones- despite that there are some bubbles in castings and plasticard-casting fittings are not always perfect, I really like final effect. I hope you'd also :)

2 komentarze:

 1. Po pierwsze: "fappejdżu" :D :D :D :D

  Po drugie: zajebiście to wygląda!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :D
   myślę że bez problemu mógłbyś coś podobnego, tylko orkowego sobie ogarnąć. nawet może lepiej by to wyglądało, bo możesz powciskać tam groty. tylko jako co ewentualnie mogłoby to być wystawione?

   Usuń

Będę wdzięczny za linkowanie moich zdjęć czy postów, o ile zostanie podany link do źródła.
Wszystkie grafiki zostały użyte w celach reklamowych lub poglądowych, nie czerpię dochodów z ich wykorzystania. Jeśli nie chcesz aby twoja grafika tu była, napisz do mnie.

It'll be great if you link mine pictures or posts, as long as you provide link to source.
All graphics are used for advertising, educational or demonstrative purposes and I do not have any financial profit from using them. If you don't want your graphics to be here, write to me and I will remove it asap.