wtorek, 21 stycznia 2014

Kalkomanie

Przed położeniem kalkomanii pokrywam lakierem bezbarwnym błyszczącym te miejsca w których mają być nałożone. Pomoże to w ich przywieraniu i eliminowaniu zostawiania "obramowań" przez kalkomanie na gotowym modelu.

Z racji tego że głównie kalkomanie układam na płaskich powierzchniach pojazdów, używam poniższych płynów- setter pod kalkę (poprawia przywieranie i lekko zmiękcza kalkę), a softer na położoną kalkę (delikatnie ją rozpuszcza).
Gdyby jednak zaszła potrzeba nałożenia kalkmanii np. na naramienniki czy inne niepłaskie powierzchnie to polecam zaznajomić się z płynami microscale- ich recenzja u spella. Będą działać lepiej na te tragiczne, grube, nieprzyjemne, trudne w nakładaniu i drukowane na jednej warstwie kalkomanie od GW.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będę wdzięczny za linkowanie moich zdjęć czy postów, o ile zostanie podany link do źródła.
Wszystkie grafiki zostały użyte w celach reklamowych lub poglądowych, nie czerpię dochodów z ich wykorzystania. Jeśli nie chcesz aby twoja grafika tu była, napisz do mnie.

It'll be great if you link mine pictures or posts, as long as you provide link to source.
All graphics are used for advertising, educational or demonstrative purposes and I do not have any financial profit from using them. If you don't want your graphics to be here, write to me and I will remove it asap.